سوالات متداول

سوالات متداول

 • نوع پارچه مورد استفاده در چاپ سابلیمیشن چه باید باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود؟

  هرچه میزان پلی استر به کاررفته در پارچه بیشتر باشد ،چاپ بهتر روی پارچه قرار می گیرد واستحکام و ماندگاری بهتری خواهد داشت.به این نکته توجه داشته باشید که پارچه هایی که هیچ الیاف مصنوعی در خود ندارد گزینه مناسبی برای چاپ سابلیمیشن نیستند چون جوهر روی این گونه پارچه ها پخش می شود و ماندگاری ندارد.

 • چاپ مستقیم روی سنگ تا چه ابعاد و ضخامت و وزنی قابل انجام است؟

  چاپ روی سنگ تا حداکثر 150 در300 سانتیمتر با قطر 45 سانتیمتر و وزن حداکثر 100 کیلوگرم قابل انجام انجام پذیر استc/m/y/k/w این چاب هم به صورت 4 رنگ و هم با تکنیک پبج رنگ

 • آیا شرکت الکا چاپ روی بوم انجام می دهد؟

  شرکت الکا چاپ روی بوم را قبل از بوم کشی (بصورت پارچه ) با تکنیک یووی و هم با استفاده از تکنولوژی سابلیمیشن انجام می دهد.
  همچنین شرکت الکا قادر است بوم های که کلاف کشی شده اند را هم بصورت مستقیم و با استفاده از ماشین چاپ فلت بد،چاپ نماید.

 • چاپ مستقیم روی چه نوع فلزهای وبا چه قطری قابل انجام است؟

  چاپ مستقیم روی همه انواع فلز از قبیل آهن،آلومینیوم،استیل ،کامپوزیت و.....تا قطر45 میلیتر قابل انجام است.توجه داشنه باشیدکه بدلیل توانایی شرکت الکا در چاپ فلت بد و دارابودن ماشین  پنج رنگ ، این مهم روی ورقهای فلزی رنگی نیز امکان پذیر است.

 • آیا شرکت الکا سفارش طراحی پوستر تبلیغاتی می پذیرد؟

  با توجه به اینکه شرکت الکا  بخشی از هولدینگ الکا-پروشات میباشد و شرکت پروشات طراحی تبلیغاتی از قبیل طراحی برای مدیریت برند ،برندینگ ،مارکتینگ و بازاریابی انجام می دهد ،شرکت الکا سفارشهای طراحی را پذیرفته و از طریق شرکت پروشات به مشتریان خدمت رسانی میکند.

 • چاپ آتدور ،ایندور و یووی دارای چه محدوده عرض برروی متریال مختلف هستند؟

  چاپ روی مش تا عرض 152 سانتیمتر ،روی وینیل تا عرض 200 سانتیمتر،روی فلکس و بنر تا عرض 500 سانتیمتر،روی زبرا ،تکستال،پارچه یووی وبنردورو تا عرض 320 سانتیمتر قابل انجام  می باشد.
   همچنین چاپ روی کاغذ دیواری تا عرض 102 سانتیمتر،پارچه مخمل تا عرض 140 سانتیمتر وچاپ روی بک لایت ،کوتد گلاسه تا عرض 152 سانتیمتر به صورت یک تکه انجام می پذیرد.

 • میزان ماندگاری جوهرها در عوامل محیطی چقدراست؟

  درچاپ ایندور (فضای مسقف)ماندگاری جوهر در برابر آفتاب زیاد نیست و همانگونه که از اسم این نوع چاپ پیداست چاپ ایندورنباید درمعرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد ،اماچنانچه این نوع چاپ دربرابرمستقیم افتاب قرار نگیرد ماندگاری زیادی داشتنه و تا سالها باقی می ماند.
  درچاپ آتدور ماندگاری جوهر دربرابرعوامل محیطی  بسیاربالااست وبیش از یک سال وبعضا تا سه سال عمراین نوع چاپ است.
  درچاپ یووی ماندگاری در بالاترین حدممکن است ودست کم (روی هر متریالی) پبج سال ماندگاری دارد.چاپ یووی بهترین گزینه برای چاپهایی با نیازهای ماندگاری بالاست.

 • روی چه نوع پارچه هایی چاپ می کنید؟

  چاپ روی پارچه با دو تکنیک یووی و سابلیمیشن قابل انجام است.چاپ یووی قابلیت چاپ روی انواع پارچه سفید و رنگی را دارد و هر نوع پارچه با هر نوع الیاف سطحی مناسب برای چاپ یووی می باشد.
  تکنیک دیگرچاپ پارچه ،سابلیمیشن یا چاپ ترانسفراست که نوع ارزانتر و بهینه چاپ پارچه است.
  در این تکنیک پارچه خام می بایست درصد مشخصی بین 30 تا 50 درصد پلی استر در بافت خود داشته باشد.

 • شرکت الکا در ماه توان چند متر مربع چاپ پارچه دارد؟

  شرکت الکا توانایی چاپ 000/120 مترمربع کاغذ ترانسفر و 000/60 متر مربع پرس پارچه در ماه را دارد.

 • برای بازدید از کارخانه ودیدن مراحل تولید چاپ چه اقداماتی لازم است؟

  شرکت الکا این امکان را فراهم آورده است همه مشتریان مراحل تولید شفارشات خود را از نزدیک ببیند.جهت هماهنگی لازم است با بخش سفارشات تماس حاصل نموده و با زمان بندی تعیین شده از طرف مسئولین شرکت، در محل کارخانه حاضر شوند.

 • برای چاپ روی لباس چه کارهای می بایست انجام داد؟

  برای چاپ روی لباس می توان از دو روش استفاده کرد که هردوروش بر پایه چاپ سابلیمیشن انجام شده و سپس با دوخت پارچه می توان لباس تهیه کرد .درروش دوم که روش محدودتری است ابتدا چاپ روی کاغذ ترانسفر انجام شده و سپس با استفاده از پرس تخت روی لباس منتقل می شود.

 • شرکت الکا چه ورقهای غیر فلزی چاپ می کنند؟

  ورقهای از قبیل پلکسی گلاس ،پی وی سی ،پی وی سی فوم،مولتی استایل ، فومبرد ،شیشه ،آیینه ،ام دی اف ،کریستال،هایمپک ،کارتن پلاست ،کاغذ ایندر بورد ،فیبر ،یونولیت،کفپوش ،دیوار پوش و غیره همگی قابلیت چاپ مستقیم در کارخانه الکا را دارند.

 • کدام ورقهای چاپ شده قابلیت برش لیزر دارند؟

  فومبورد ،پلکسی گلاس ،ام دی اف،پی وی سی ،پی وی سی فوم ،کریستال ،هایمپک به راحتی با دستگاه لیزر شرکت الکا فرم دهی می شوند برش می خورند.

 • آیا الکا امکان برندِد کردن سفارش مشتریان را دارد؟

  شرکت الکا این امکان را فراهم آورده است که بسته بندی سفارش مشتری براساس خواست مشتری و با نظر مشتریان برندِد شده و سفارش به نام مشتری از شرکت الکا خارج گردد.

 • فرق بین کاغذ دیواری های مختلف در چیست؟

  درنوع استفاده فرق چندانی بین انواع کاغذ دیواری وجود ندارد اما چاپ روی کاغذ دیواری با تکنیک یو وی بسیار ماندگار و مستحکم تر از انواع چاپ دیگر است.درواقع جنس خام کاغذ دیواری فقط فرق کمی در میزان سفیدی کاغذ دارند و آن چیزی که کاغذ دیواری را متفاوت می کند نوع چاپ آن است.

 • فرق بین چاپ اکو سالونت با سالونت بیس در چیست؟

  چاپ اکو سالونت بیس دارای رزلویشن ،تراکم و دقت بسیاربالاست اما نسبت به چاپ سالونت بیس عمر کوتاهی دارد و در واقع چاپ اکو سالونت در برابر آفتاب زودتر دچار پریدگی رنگ می شود.

 • فرق بین چاپ اکو سالونت بیس و یووی بیس در چیست؟

  چاپ یو وی همانگونه که از نامش پیداست بر پایه ماده یووی تولید می شود و در برابر نور آفتاب بسیار مقاوم است .همچنین جوهر مات یووی جلوه ای خاص در چاپ ایجاد می کند. اما جوهر چاپ اکوسالونت بیس براق بوده و مقاومت کمتری نسبت به نور آفتاب دارد.

 • چاپ مسطح روی شیشه ،آیینه تا چه ابعادی قابل انجام است؟

  ماشین چاپ مسطح شرکت الکا ، چاپ روی شیشه و آیینه را تا ابعاد 150 در 30 سانتیمتر و قطر 45 میلیمتر به صورت یک تکه و پنج  رنگ (با رنگ سفید) و یا بدون رنگ سفید (چهاررنگ) ارائه می دهد.

 • شرایط نگهداری چاپ فلت بد روی شیشه و آیینه و نظافت این سطوح بعد از چاپ چگونه است؟

  چاپ انجام شده روی شیشه و آیینه در برابر مواد شوینده بسیار مقاوم است.حتی با نظافت سطوح بوسیله دستمال و مواد شوینده ،مشکلی برای چاپ روی شیشه و آیینه ایجاد نمی شود.

 • شلف تاکر نوری با استفاده از چه متریالی تولید می شود؟

  در تولید شلف تاکر نوری از ترکیب پلکسی گلاس شیری ، پلکسی گلاس بی رنگ (شیشه ای) چراغ اس ام دی ،ترانس آداپتور و چاپ بک لیت استفاده می شود.
  همچنین بستهای آلومینیومی برای نصب شلف تاکر نوری روی قفسه مورد استفاده قرار می گیرد.

خانه‌ی تولید رسانه

© ۱۳۹۷ الکا خانه‌ی تولید رسانه، تمامی حقوق محفوظ است.

بازطراحی توسط زربین